DISC AKREDİTASYONU

DISC AKREDİTASYONU

Sertifikalı Profesyonel Davranış Analizi Uzmanı (CPBA)

DISC Akreditasyonu her eğitimci, koç ve danışman için tanınmış, saygınlık kazanmış çok yönlü bir akreditasyondur. TTI Success Insights DISC Akreditasyonu DISC ölçme ve değerlendirme aracı, uzmanı yetiştiren uluslararası düzeyde kabul görmüş bir akreditasyondur. CPBA (Certified Professional Behavioral Analyst) dünya çapında çokça aranan bir ünvandır ve akreditasyon sürecimiz bunu kazanmanızı sağlar. Eğer DISC modelini öğrenmenizi ve uygulamanızı sağlayacak bir akreditasyon süreci arıyorsanız DISC Akreditasyonumuz niteliklerinize güçlü bir katkı sağlayacaktır.

DISC Accreditation Logo

Eğer DISC Akreditasyonu almayı düşünüyorsanız bunlara mutlaka dikkat edin:

Her DISC eğitimi veren kurum aynı değildir. “İleri düzey”, “dopdolu” ya da “genişletilmiş” gibi ucuz reklam sloganlarına kanmayın. DISC akreditasyonunu gerçekten DISC’in kitabını yazan şirketten alın.

Psikoloji bilimine dair bir uzmanlık eğitimi olmayan ama psikologmuş gibi öğütler veren herhangi bir kişi bile bir anket hazırlayıp güvenilirlik ve geçerlilik konusunda çılgın iddialarda bulunarak bunları internet üzerinden online olarak satışa çıkarabilir, ki çoğu kişi bunu yapmakta. Ölçme ve değerlendirme pazarı “DISC” diye isimlendirilmiş onlarca ürünle dolup taşmış durumda ve çoğu ürünün bunları satan kurumların iddialarını destekleyecek geçerlilik verileri yok. Tüm DISC ölçme ve değerlendirme araçlarının ve akreditasyonlarının aynı kalitede olduğunu varsaymayın. Modellerin temelleri aynı olsa da başarınızı belirleyen ölçme ve değerlendirme aracının arkasındaki bilimdir. İşinizi riske atmayın! Araştırma yapın. Fikir edinin. İrdeleyin. Sorular sorun. Bir iş ortağı seçerken aradaki farkları öğrenin.

BİZİM SUNDUĞUMUZ DISC ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME ARACI DİĞERLERİNDEN FARKLIDIR

Ortada çok farklı DISC türevleri varken, aşağıda bizim sunduğumuz DISC ölçme ve değerlendirme aracının emsalsiz olduğunu ve işinizde nasıl bir rekabet avantajı sağlayabileceğini belirten birkaç başlığı paylaşalım. DISC ölçme ve değerlendirme aracımız bilgisayar ortamına aktarılan ilk model olduğu, test edilmiş ve onaylanmış olduğu, nöroloji bilimi ile desteklendiği ve kişisel bir rapor sunduğu için farklıdır. Diğer başlıkları aşağıdaki kırmızı sekme tuşuna basarak görebilirsiniz.

LİSTENİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

DISC Kitabı, TTI tarafından yazılmıştır - Dünyada DISC üzerine yazılmış tek bilimsel, kapsamlı ve kolay anlaşılır rehber kitap olan "The Universal Language: DISC Reference Guide" (Davranışın Evrensel Dili: DISC) kitabı, TTI enstitüsü tarafından hazırlanmıştır. Yaklaşık 280 sayfalık bu kitapta, farklı davranış tarzları, görsel olarak zengin ve anlaşılır bir formatta sunulmakta, tüm bilgiler ardındaki araştırma sonuçları ve veriler ile desteklenmektedir.

İlk On-line DISC Değerlendirme Aracı - TTI Success Insights, DISC değerlendirmesini bilgisayar ortamına taşıyan ve on-line değerlendirme olanağı sağlayan dünyadaki ilk firmadır. Aynı zamanda, değerlendirme araçlarımızın on-line platformu olan IDS (Internet Delivery System), Amerika’dan patentli bir sistemdir ve alanında sektör lideridir. Bu da demektir ki, birlikte iş birliği yaptığımız distribütörlerimiz, bu teknolojik üstünlüklere ortak olmaktadır.

Global İş Birliği Ağı - Dünya genelinde 7,000 profesyonel danışman, koç ya da eğitmen, çalışmalarında bizim DISC aracımızı kullanmaktadır. Bugün 90’dan fazla ülkede, 100.000’in üzerinde kurum, her yıl milyonlarca kişiyi değerlendirmek için TII araçlarından faydalanmaktadır. Böylelikle dünyanın her yerinden topladığımız veri ve tecrübeler sayesinde size sunduğumuz değerlendirme araçlarını daha da geliştirmekte; size ve müşterilerinize daha iyi sonuçlar sunmak için çalışmaktayız.

R4 Anket Soruları - DISC anketimizdeki sorular, 30 yıllık tecrübe ile iyileştirilmekte ve geliştirilmektedir. Bunun sonucunda oluşan R4 (dörtlü sıralama) sorularımız, anketi yanıtlayan kişinin tam 96 farklı karar vermesini sağlayarak davranış tercihleri hakkında daha çok bilgi toplayabilmektedir. Bu sağlıklı anket sistemi, bugüne kadarki en yüksek geçerlilik ve güvenilirlik skorlarını elde etmemizi sağlamıştır. DISC değerlendirme aracımız, pazardaki diğer ürünlerden daha kesin ve bilimsel sonuçlar sunmaktadır.

Nöroloji (Sinirbilim) Etkisi - Araştırma-Geliştirme ekibimizin başkan yardımcısı, Nöroloji konusunda uzmanlaşmış bir kişidir. Bu sayede değerlendirme araçlarımızın gelişiminde Nöroloji bilimindeki en son yenilikleri ve hatta EEG beyin görüntüleme teknolojisini kullanmaktayız. Böylelikle müşterileriniz için daha gelişmiş araçlar sunmakta ve daha etkin sonuçlar almanıza destek olmaktayız.

Güçlü Validasyon - Değerlendirme araçlarımızı ne kadar titizlikle geliştirdiğimizin bir göstergesi olarak, yaptığımız son araştırmada 20’den fazla ülkede, 300.000’den fazla kişinin katılımıyla yaklaşık 90 milyon sonucun analizini yaptık! Yıllar içinde araçlarımız üzerinde yapılan geçerlilik çalışmaları, pazardaki yaygın eğilimin aksine, tarafsız üçüncü parti kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yılların Deneyimi - 30 yılı aşkın bir süredir dünya genelinde binlerce eğitmeni, danışmanı, koçu, İK profesyonelini ve yöneticiyi akredite ettik. Bu da demektir ki, her türlü sektörde, birçok fonksiyon için DISC aracımızı etkin bir şekilde, gönül rahatlığı ile kullanmanıza destek olabiliriz.

Tam Donanımlı Bir Rapor - Tarihçesi olan, güvenilir ve geçerli bir rapor, sizin DISC’i müşterilerinize daha rahat anlatmanızı ve sunmanızı, aynı zamanda bu konuda doktora yapmaya gerek kalmadan teknik ve bilimsel bir aracı kolaylıkla anlaşılır kılmanızı sağlar. DISC aracımızın bilime dayalı , veriler ile desteklenmiş ve önyargısız olması, size müşterileriniz karşısında güven sağlayacaktır.

Sofisitike, Ama Basit - Değerlendirme araçlarımız sayfalar dolusu laf kalabalığı içermez; aksine, zamanı kısıtlı ve kıymetli olan iş dünyası insanlarının pratik bir şekilde iş sonuçlarına ulaşmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu da demektir ki, bizim araçlarımızı anlamak ve katılımcılarınız veya müşterilerinize değer katmak için mutlaka Psikolog olmanız gerekmez. Son derece sağlıklı sonuçlar üreten, basit ve anlaşılır bir şekilde tasarlanmış, rahatlıkla takip edilebilen ve güçlü görsellerle desteklenmiş bir değerlendirme aracından faydalanmak artık sizin için çok kolay.

Kişiye Özel Raporlama - DISC değerlendirme araçlarından birçoğu, size davranış tercihlerinizi gösteren bir grafik ile birlikte birkaç kelimelik açıklamalar sunar. TTI’ın DISC raporu ise, sektördeki en güçlü algoritmaya ve açıklamalara sahiptir. Raporda sadece kişinin en belirgin davranışlarının genel özellikleri yer almaz; her bir rapor katılımcının davranış algoritmasına uygun olarak ve dört davranış tercihinin her biri ile ilgili (hem yüksek, hem düşük davranış skorlarını da kapsayan) geri bildirimler içerecek şekilde hazırlanır. Bu da demektir ki; katılımcınıza ya da müşterinize raporu açıklamaya çalışmakla vakit kaybetmez, onun yerine zamanınızı bu bilgiyi nasıl kullanabileceği konusunda ona destek vererek değerlendirebilirsiniz.

DISC’ten Çok Daha Fazlası - Güçlü bir DISC aracı yanında, aynı zamanda her birimizi bir diğerinden farklı kılan birçok özelliğimizi derinlemesine keşfetmemize yarayan, çok bilimli değerlendirme araçları sunabilen ilk ölçme-değerlendirme firması olmaktan gurur duyuyoruz. Gelin iş birliği yapalım; tek bir araç yerine, müşterilerinize destek vermenizi ve başarıya ulaşmalarını kolaylaştıracak birden çok faydalı araçla hizmetlerinizi zenginleştirin.

Multi-Science DISC Accreditation

İlk Çok Bilimli Akreditasyon

Elinizde sadece bir çekiç varsa, her durum bir çividir!

Geleneksel ölçme ve değerlendirme şirketlerinin aksine biz tek bir ölçme ve değerlendirme aracı sunmuyoruz. DISC eğitimi veren bir çok kurum DISC’in üzerinde çalıştıkları tek alan olmasını reklam unsuru olarak kullanıyorlar. İş hayatındaki 30 yıllık deneyimimiz boyunca bu yaklaşımın kısıtlarını doğrudan yaşadık. Danışmanlar sadece DISC eğitimi alırlarsa, birçok farklı tarzdaki performans ve bağ kurma konularında hata yapma ve ekip dinamiklerinin neden iyi ya da kötü işlediği konusunda yanlış varsayımlarda bulunma eğiliminde oluyorlar. Bu özellikle de çatışmaların gerçek sebeplerini bulma konusunda sorun ortaya çıkıyor ve işe alma sürecinin bir parçası olarak DISC’i yanlış bir şekilde kullanıyorlar (bunlar yaygın sorunların sadece birkaçı).

Bu sebeplerden dolayı sizin ve müşterilerinizin güçlü kişisel yönler ile ilgili daha kapsamlı bir kavrayış geliştirmeniz için “çok bilimli” ilk araç setini geliştiren şirketiz. Bu setle çok çeşitli kurumsal gelişim konularını çözme konusunda daha donanımlı olacaksınız, bu da sizi rakiplerinizin tek boyutlu yaklaşımının çok ötesinde bir yere konumlandıracak. Hangi yapı ustasını işe alırdım diye sorun kendinize: Elinde sadece bir çekiç olanı mı yoksa eksiksiz bir araç setine sahip olanı mı?

DISC, eğitim endüstrisinde çok tanındığı ve dünya çapında birçok kuruluş tarafından kullanıldığı için değerli bir akreditasyondur. Ancak bazı kurumlar DISC’i “eksiksiz kişilik çözümü” olarak pazarlamaya çalışsa da DISC’in kendi sınırları vardır. Bir yapı ustası ancak elindeki araçlar elverdiği kadar iyidir ve bu yüzden en iyi danışmanlar en fazla çeşitliliğe sahip olanlardır. Bu sebeple akreditasyon sürecimizin bir parçası olarak DISC’e ek iki ayrı sertifikasyon daha sunuyoruz: Bu da aynı fiyata bir yerine üç vasıf kazanacağınız anlamına geliyor! Biz Türkiye’de böylesi bir rekabet avantajını uygun maliyetle sağlayan tek kurumuz. DISC akreditasyonunu neden başka bir yerden alasınız? Bizimle ortaklık kurarak zaten endüstri lideri DISC akreditasyonunu ve çok daha fazlasını, DISC’in el kitabını yazmış olan şirketten almış olacaksınız.

Hızlandırılmış Akreditasyon yolu ile

DISC Akreditasyonu

DISC ölçme ve değerlendirme aracına erişmek için öncelikle akredite olmanız gerekmektedir. DISC akreditasyonunu tek başına ya da Hızlandırılmış Akreditasyona katılarak alabilirsiniz. 3 gün süren Hızlandırılmış Akreditasyon eğitim programında DISC (davranışlar), PIAV (motivatörler) ve EQ (Duygusal Zeka) sertifikalarını edinebilirsiniz.

Bu akreditasyonun bir parçası olarak:

  • Uluslararası Kabul Görmüş 3 Akreditasyon
  • 5 Adet Ölçme ve Değerlendirme Aracına Erişim
  • DISC, Motivatörler, Duygusal Zeka (EQ) Yorumlama Manuelleri
  • Eksiksiz Kullanım ve Kaynak Materyali
  • Araştırma ve Onaylama Verileri
  • Akreditasyon Sonrası Özel Ücretsiz Takip Oturumu

İhtiyacınız olduğu zaman ücretsiz destek alacaksınız.

Diğer ölçme ve değerlendirme araçları şirketlerinin aksine size birden çok bakış açısı sunabiliyor ve böylece insan performansı üzerine daha bütünsel bir kavrayış geliştirmenizi garanti ediyoruz. Toplamda performansın 5 bilimini sunuyoruz. “Çok bilimli” hızlandırılmış akreditasyona katılarak daha fazla araç, kaynak ve çözüme ulaşıp, daha nitelikli bir eğitim ile daha fazla sayıda müşteri sorununu çözecek ve nihayetinde daha fazla iş kazanacaksınız!

Bu eğitime katılmak için 2 seçeneğimiz mevcuttur. En popüler programımız olan Açık Programı seçebilirsiniz. İkinci seçenek olarak 5 ya da daha fazla kişiden oluşan bir grubunuz varsa Kurum İçi Programa katılabilirsiniz.

Hızlandırılmış akreditasyon ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.

Ult OD - DISC

Telefon +90 (212) 327 11 55

Ekibimiz, doğru ölçme ve değerlendirme aracını seçmenize yardımcı olmak ve aklınızdaki soruları cevaplamak için bir telefon kadar yakınınızda!

Bize info@ttisuccessinsights.com.tr adresinden e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz.